Szállodai munka

Re: Szállodai munka

HozzászólásSzerző: Ginger » 2014.05.13. 21:09

Én régebben azt hittem, hogy tényleg elegendő egy alap angol aztán kész indulás külföldre. De egyre jobban rájövök, akár csak a veletek való beszélgetések miatt is, hogy nem elég az hogy megértem nagyjából amit mondanak kint. Nekem ott élnem is kell valahogyan, nem csak dolgozni. És nagyon sokan abban a tév hitben vannak hogy oh majd kint megtanulnak mindent. Az biztos hogy kint sokat fogsz tanulni, de ehhez kell egy olyan biztos alap amire kint majd építeni tudsz.
Ginger

Hozzászólás: 17

HozzászólásSzerző: Pocahontas » 2014.05.15. 10:57

Sziasztok!

Engem is nagyon érdekelnek a külföldi munkák! Nekem csak egyetlen egy nyomós érvem van Anglia mellett, hogy nem nagyon bírom a hajóutakat :( . Tengeri beteg vagyok :( Gondolom így nem nagyon lehet óceánjárón dolgozni :roll:
[url]Pocahontas[i][/i][/url]
Pocahontas

Hozzászólás: 14

HozzászólásSzerző: rittuska89 » 2014.05.16. 09:46

Teljesen igazad van, én már régóta kint vagyok és látom, mennyire jönnek-mennek az emberek, mert nincs nyelvtudásuk. Aki nem jó az nem kell sehova és ezt nem igazán akarják megérteni. Mindenkinek az a dumája, hogy nagyon keményen tud melózni és azt gondolják, ennyi elég egy idegen országban, pedig baromira nem!!!!
Általában, aki beszéli a nyelvet, ő is tud keményen melózni és akkor inkább őt veszik fel, ilyen egyszerű. Nagyon-nagyon sok munkavállaló jön minden nap Londonba és várják, hogy majd megcsinálják a szerencséjüket. Viszont mivel ilyen sokan vannak, a szállodák simán válogatnak és csak a legjobbak kellenek mindig. Aki beszéli a nyelvet jól az hamar kap melót, aki nem az elbukik :(

Ginger írta:Én régebben azt hittem, hogy tényleg elegendő egy alap angol aztán kész indulás külföldre. De egyre jobban rájövök, akár csak a veletek való beszélgetések miatt is, hogy nem elég az hogy megértem nagyjából amit mondanak kint. Nekem ott élnem is kell valahogyan, nem csak dolgozni. És nagyon sokan abban a tév hitben vannak hogy oh majd kint megtanulnak mindent. Az biztos hogy kint sokat fogsz tanulni, de ehhez kell egy olyan biztos alap amire kint majd építeni tudsz.
rittuska89

Hozzászólás: 10

HozzászólásSzerző: Ginger » 2014.06.04. 19:55

De ez amúgy egyértelmű is, hogy ha valakinek jó a nyelvtudása, vagy jó szakmai végzettsége van akkor előnyben van mindenképpen azzal szemben, akinek kevés vagy nulla nyelvtudása van..csak sokan ezt teljesen másképpen gondolják, hogy a yes és a no elég :)
Ginger

Hozzászólás: 17

HozzászólásSzerző: rezara » 2014.08.25. 06:42

Sziasztok!

Nagyon gondolkodom azon, hogy Angliába menjek ki dolgozni. Végzettségem van többfajta is a vendéglátásban és az angol is elég jól megy. Megéri oda kimenni? Mármint nyilván jobb a helyzet mint itthon, de ugye szállásköltség van, munkaruházatot is nekem kell vennem (ezt csak úgy hallottam, de meglepődtem rajta) stb. Esetleg van itt olyan, aki jelenleg is kint dolgozik? Köszönöm a válaszokat!
rezara

Hozzászólás: 6

HozzászólásSzerző: rittuska89 » 2014.09.30. 15:16

Szia! Én kint vagyok és megnyugtatlak, hosszútávon megéri ;) Valóban nem olcsó a szoba és a metró sem, meg úgy az élet sem, de jóval több pénzért gürizel, mint otthon és kényelmesen megélsz, sőt, félre is tudsz tenni, ha szeretnél ;) A munkaruhát általában akkor kell hoznod, ha nem a hotel vesz fel fixen, hanem ügynökség alkalmazásában leszel. Ha korrekt céget választasz, akkor nem kell félned, de kösd fel a gatyád, mert nem lesz könnyű az első 1-2-3 hónap. Viszont utána látni fogod, hogy megérte! Sok sikert!

rezara írta:Sziasztok!

Nagyon gondolkodom azon, hogy Angliába menjek ki dolgozni. Végzettségem van többfajta is a vendéglátásban és az angol is elég jól megy. Megéri oda kimenni? Mármint nyilván jobb a helyzet mint itthon, de ugye szállásköltség van, munkaruházatot is nekem kell vennem (ezt csak úgy hallottam, de meglepődtem rajta) stb. Esetleg van itt olyan, aki jelenleg is kint dolgozik? Köszönöm a válaszokat!
rittuska89

HozzászólásSzerző: zozinem » 2014.10.03. 09:27

Nos, kovetkezzen egy kis beszamolo.
Akik olvassak a forumot tudjak, hogy en akartam egyedul nyelvet tanulni, aztan nem ment, igy ugye bejelentkeztem a hajopincer sulis tanfolyamra.
Sikerult levizsgaztam. A vizsgaeredmeny eleg volt egy londoni melohoz, nem kellett interjun reszt venni.
Jelentkeztem melora, szerzodest irtunk, kifizettem a repjegyet, poggyaszt ..stb. Ez volt szeptember elején. Most pedig mar itt vaok. Megnyugtathatok mindenkit, hogy minden ugy tortent, ahogy igertek a suliban. Meg azt is mondta a csaj, hogy @rva nehez lesz az eleje, hat ebben egyeterthetunk :(
Hat mit mondjak ... nem konnyu tavol a biztostol. Egy szobaban vagyok, amiert fizetek, van egy magyar csoka, aki mindenben segit, jott a repterre, vitt az albiba es vele jarok melozni is partikra. Mar eltevedtem parszor, nagy varos ez itt de azart sokan joarcok am. A nyelvvel vannak gondjaim de ugye azert jottem ide hogy meg jobb legyek aztan majd jovore remelem hajozni fogok. 8-an lakunk egy hazban, a tobbiek is a sulitol jottek ... hat van aki mar 5 eve itt nyomja. Amugy mindenki az mondja, hogy jo lesz csak bele kell razodni, eljem tul az elso 3 honapot, hat azon leszek. A szobam tok egyszeru, csak egy agy es szekreny van. Majd valamit alakitok rajta. A lakotarsak rendben vannak, bar jobb lenne becsajozni ees akkor meg jobb lenne :D na leptem, udv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zozinem 2014.10.14. 13:26-kor.
zozinem

Hozzászólás: 50

HozzászólásSzerző: rittuska89 » 2014.10.06. 12:01

Üdv a londoni magyarok csapatában Zozi ;) Nem könnyű, de ha belejössz a londoni életbe, imádni fogod ;) Én IMÁDOM Londont és el sem tudom képzelni, hogy máshol éljek, pedig képzeld, 1 hétig sírtam, mikor évekkel ezelőtt kijöttem. Durva, mi? Szóval sok sikert Neked! :)

zozinem írta:Nos, kovetkezzen egy kis beszamolo.
Akik olvassak a forumot tudjak, hogy en akartam egyedul nyelvet tanulni, aztan nem ment, igy ugye bejelentkeztem a hajopincer sulis tanfolyamra.
Sikerult levizsgaztam. A vizsgaeredmeny eleg volt egy londoni melohoz, nem kellett interjun reszt venni.
Jelentkeztem melora, szerzodest irtunk, kifizettem a repjegyet, poggyaszt ..stb. Ez volt szeptember elején. Most pedig mar itt vaok. Megnyugtathatok mindenkit, hogy minden ugy tortent, ahogy igertek a suliban. Meg azt is mondta a csaj, hogy @rva nehez lesz az eleje, hat ebben egyeterthetunk :(
Hat mit mondjak ... nem konnyu tavol a biztostol. Egy szobaban vagyok, amiert fizetek, van egy magyar pali, aki mindenben segit, jott a repterre, vitt az albiba es vele jarok melozni is partikra. Mar eltevedtem parszor, nagy varos ez itt de azart sokan joarcok am. A nyelvvel vannak gondjaim de ugye azert jottem ide hogy meg jobb legyek aztan majd jovore remelem hajozni fogok. 8-an lakunk egy hazban, a tobbiek is a sulitol jottek ... hat van aki mar 5 eve itt nyomja. Amugy mindenki az mondja, hogy jo lesz csak bele kell razodni, eljem tul az elso 3 honapot, hat azon leszek. A szobam tok egyszeru, csak egy agy es szekreny van. Majd valamit alakitok rajta. A lakotarsak rendben vannak, bar jobb lenne becsajozni ees akkor meg jobb lenne :D na leptem, udv
rittuska89

HozzászólásSzerző: grizli89 » 2014.10.06. 12:10

Ezaz Zozzzzzzzzziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, sok sikert, majd írjál 2-3 hónap múlva is, hogy mi a helyzet!!!
grizli89

Hozzászólás: 7

HozzászólásSzerző: zozinem » 2014.10.14. 13:29

koszi a biztatast, egyelore elvagyok, a pent nem rossz, mult heten sok melo volt, 300 font meg is lett :mrgreen:
kezdem szeretni ezt a nagy varost. ami a legjobb, hogy este minden tele van emberekkel, mindeki piazik, sorozik, dumal, otthon meg minden tok ures, mert senki nem megy sehova. amugy elvagyok, most konyhan is dolgozom, bevallaltam, nem lett volna kotelezo, de itt nagyon sokat tudok kajalni, egy forintot nem kell ilyenre koltenem :) na majd írok meg, good bye :mrgreen:
zozinem

Hozzászólás: 50

ElőzőKövetkező

Vissza: London