Nyelvtudás, végzettség

Nyelvtudás, végzettség

HozzászólásSzerző: Ginger » 2013.12.22. 20:57

Sziasztok! Szeretnék óceánjáró hajón dolgozni. Kicsit tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban hogy sok pozitív és sok negatív véleményt hallok a munkákról, emberekről, stbről. Azt se tudom igazából, hogy milyen angol nyelvtudás szükséges, kell e szakmai végzettség. Nekem elegendő lenne ha szobalányként dolgoznék kint, ahhoz nem is kell semmilyen végzettség :) Gondolom! Ha valaki esetleg tud segíteni, megköszönném!
Ginger

Hozzászólás: 17

Re: Nyelvtudás, végzettség

HozzászólásSzerző: J.Edit » 2013.12.23. 09:19

Kedves Ginger!

Óceánjáróra jó erős angolt várnak el! Neked milyen nyelvtudásod van?
Szobalányként tényleg nincs szükséged végzettségre, mert nincs ilyen végzettség :) De tapasztalatot a legtöbb esetben elvárnak!
J.Edit

Hozzászólás: 16

HozzászólásSzerző: rezara » 2013.12.23. 10:16

Sziasztok!

Igazából engem is érdekelne az óceánjárós munka, viszont végzettségem nincs. Én inkább a felszolgálás érdekelne, bár végzettségem nincs hozzá. Több iskola is van, ahol vannak ilyen tanfolyamok, de nem igazán tudom, hogy melyik lenne jó. Több helyen is nézelődtem már, és olvastam negatív és pozitív véleményeket is róluk, így kicsit össze vagyok zavarodva. Az angolom szerintem megfelelő szinten van, de azért nyilván nem ártana azt is csiszolgatni egy kicsit. Tudtok véleményt mondani? Illetve, ha valaki volt már dolgozni ilyen hajón, írna pár sort, hogy mégis mire kell számítani? Mert ezzel kapcsolatban is annyira vegyesek a vélemények, szívesen meghallgatnék olyanokat, akik már voltak kint és nem csak az ismerősük ismerősének az ismerőse példájával tud előhozakodni. Előre is köszi! :)
rezara

Hozzászólás: 6

HozzászólásSzerző: J.Edit » 2013.12.23. 10:32

Szia!

Ha felszolgálni szeretnél, akkor jól gondolod, hogy tanfolyamra lesz szükséged. Hacsak nincs több éves (lehetőleg külföldi) tapasztalatod felszolgálóként, szükséged lesz bizonyítványra, na meg magára a képzésre is. Amit muszáj tudnod erről a munkáról, hogy színvonalas utazásokról van szó, színvonalas vendégeknek! Itt már nem úgy állnak a munkavállalóhoz, hogy "ó majd beletanul szép lassan"... Itt már úgy kell munkába állnod, hogy a topon vagy nyelvileg-szakmailag. Ja, és bármilyen pozícióban dolgoznál, ismerned kell a vendéglátós szaknyelvet, így nem elég ha csak jó az általános angolod. Ezeket a dolgokat meg kell tanulni!

rezara írta:Sziasztok!

Igazából engem is érdekelne az óceánjárós munka, viszont végzettségem nincs. Én inkább a felszolgálás érdekelne, bár végzettségem nincs hozzá. Több iskola is van, ahol vannak ilyen tanfolyamok, de nem igazán tudom, hogy melyik lenne jó. Több helyen is nézelődtem már, és olvastam negatív és pozitív véleményeket is róluk, így kicsit össze vagyok zavarodva. Az angolom szerintem megfelelő szinten van, de azért nyilván nem ártana azt is csiszolgatni egy kicsit. Tudtok véleményt mondani? Illetve, ha valaki volt már dolgozni ilyen hajón, írna pár sort, hogy mégis mire kell számítani? Mert ezzel kapcsolatban is annyira vegyesek a vélemények, szívesen meghallgatnék olyanokat, akik már voltak kint és nem csak az ismerősük ismerősének az ismerőse példájával tud előhozakodni. Előre is köszi! :)
J.Edit

HozzászólásSzerző: Pirat » 2013.12.23. 12:40

Ha pincér szeretnél lenni akkor alapértelmezett hogy legyen végzettséged!Sok helyen olvastam már hogy nem kell mert majd belejössz,meg hagyd a tanfolyamokat stb....Ahhoz hogy valaki gyorsan előrejusson szorgalom,kitartás és HOZZÁÉRTÉS szükséges!!!!!Nézz körül a piacon hogy milyen sulik vannak és válaszd ki a számodra legjobbat!Figyelj oda hogy milyen körülmények között oktatnak!Mennyire életszerű!Mennyire van felszerelve a suli!Nem utolsósorban milyenek a referenciái!Vannak képzők akik lakás-irodában-ban oktatnak!!!!!ULTRAGÁÁÁÁÁZ :lol: !Szóval Hajrá!Előtted a lehetőség! :D
Pirat

HozzászólásSzerző: Ginger » 2013.12.23. 13:49

Alapszintű angol nyelvtudásom van, de azt hallottam elegendő lehet egy szobalány munkához! De lehet, hogy rosszul tájékoztattak :) Néztem iskolákat angol és szakmai oktatással kapcsolatban! Valakinek esetleg van ismerőse vagy tapasztalata sulikkal kapcsolatban? Mert gondolkoztam már ezen is, hogy mi lenne ha oktatásban vennék részt. De ha már belevágok, akkor nekem a legjobb hely kell! :D
Ginger

HozzászólásSzerző: DavidSZ » 2013.12.23. 15:07

Szia Ginger!

Nézd meg őket, én tudom ajánlani!
http://hajopincer.hu/

Sokan vannak a piacon, én náluk végeztem, úgyhogy csak róluk tudok érdemben nyilatkozni, de szerintem ők a legjobbak az országban! :)

Ginger írta:Alapszintű angol nyelvtudásom van, de azt hallottam elegendő lehet egy szobalány munkához! De lehet, hogy rosszul tájékoztattak :) Néztem iskolákat angol és szakmai oktatással kapcsolatban! Valakinek esetleg van ismerőse vagy tapasztalata sulikkal kapcsolatban? Mert gondolkoztam már ezen is, hogy mi lenne ha oktatásban vennék részt. De ha már belevágok, akkor nekem a legjobb hely kell! :D
DavidSZ

HozzászólásSzerző: Ginger » 2013.12.23. 16:39

Nagyon tetszik a honlapjuk. Akkor azt mondod, hogy ha náluk elvégzek egy tanfolyamot akkor tuti lesz állásom utána hajón? Te hol tanultál? Úgy értem melyik városban, mert láttam, hogy több helyen is tartanak oktatást. Köszi!
Ginger

HozzászólásSzerző: DavidSZ » 2013.12.23. 16:52

Tutinak nem mondanám, illetve attól függ, hogy teljesítesz majd az interjún! De ha tanulsz, akkor minden esélyed megvan rá! Interjúra el fognak küldeni, és onnantól rajtad múlik.
Én Budapesten tanultam, de én is úgy tudom, hogy vidéken is több helyen vannak.

Ginger írta:Nagyon tetszik a honlapjuk. Akkor azt mondod, hogy ha náluk elvégzek egy tanfolyamot akkor tuti lesz állásom utána hajón? Te hol tanultál? Úgy értem melyik városban, mert láttam, hogy több helyen is tartanak oktatást. Köszi!
DavidSZ

HozzászólásSzerző: DavidSZ » 2013.12.24. 12:01

Kedves Mindenki, aki hajózik, vagy hajózni szeretne! :)

Publikáltam korábban egy kisebb fajta írást a hajós tapasztalataimról, akit érdekel olvassa el! :)
http://hataratkelo.blog.hu/2013/11/19/h ... #c21055197
DavidSZ

Következő

Vissza: Óceánjáró hajós munka