Idegen nyelv tudás és pincér OKJ

Idegen nyelv tudás és pincér OKJ

HozzászólásSzerző: p.kolosi80 » 2013.12.22. 20:09

Sziasztok! Pár éve OKJ pincér szakmám van, néhány helyen már dolgoztam is.Váltanék amig független vagyok, 1-2 év év hajón, tengeren. Szerintetek mennyire elég egy sima pincér tapasztalat és OKJ? Külföldön jó ez a papír? Ha kell valami tanfolyam még mi lenne a legjobb? Nyelvet sajnos nem igazán jól beszélek de tanultam németet angolt és intenzív szakmai nyelv tanfolyamot végeznék, szerintem van érzékem hozzá. Melyik lenne jobb, német vagy angol?
p.kolosi80

Hozzászólás: 1

Re: Idegen nyelv tudás és pincér OKJ

HozzászólásSzerző: isti » 2013.12.23. 07:13

Szeva, nekem egy barátom van kint óceánjárón, ő mondja, hogy ha helyén van az eszed és nem vagy fakezű akkor bármilyen vendéglátós végzettséggel szerencséd lehet, de sokkal nagyobb az esélyed ha van valamilyen hajó-speciális képzésről is papírod. Meg tényleg csináltad is, legalább a tanfolyamon. Például bárpincér, mixer, van pár ilyen. Nem olyan hosszú idő egy tanfolyam.
Az angol jó, egy közepes tudással már simán boldogulsz, de nem árt előtte egy intenzív gyakorlás, főleg szakmai kifejezésekből, meg a számokban, dátumokban, óra-percekben, ilyesmikkel legyél gyakorlott, hogy ott már ne csak nézzél nagyokat! Meg persze meg tudj szólalni az interjún!
A tanulás, szakmai tanfolyam persze pénzbe kerül, de az első fizetésedből megtérül. Bár kissé tartok a hosszabb időtől külföldön az ismeretlenbe, de én is gondolkozom rajta hogy esetleg megpróbálom. Végülis fiatalság, kalandvágy! Még az is lehet, hogy egyszercsak egy hajóban "utazunk" majd? ;) Üdv, Isti
isti

Hozzászólás: 1

HozzászólásSzerző: DavidSZ » 2013.12.23. 12:33

Szia! Sajnos az OKJ-s végzettség külföldön nem igazán elismert. :( Ha van tapasztalatod, az jó, de számít, hogy mennyi és hogy hol szerezted!
Ha tengerre, óceánra mennél hajózni, akkor feltétlenül az angol tudásodat fejleszd, némettel inkább folyamin tudsz dolgozni. Meg amúgy is, az angolt bárhol fogod tudni használni a világon, úgyhogy én azt jobban ajánlom neked!
Szerintem végezz el egy komplett felszolgáló és nyelvi tanfolyamot, az a legegyszerűbb és a legcélravezetőbb is (na meg a leggyorsabb) ha úgy érzed mindkettőből lenne mit tanulnod. Én is beláttam hogy tanulás nélkül nem fog menni, de meg is lett az eredménye! :)

p.kolosi80 írta:Sziasztok! Pár éve OKJ pincér szakmám van, néhány helyen már dolgoztam is.Váltanék amig független vagyok, 1-2 év év hajón, tengeren. Szerintetek mennyire elég egy sima pincér tapasztalat és OKJ? Külföldön jó ez a papír? Ha kell valami tanfolyam még mi lenne a legjobb? Nyelvet sajnos nem igazán jól beszélek de tanultam németet angolt és intenzív szakmai nyelv tanfolyamot végeznék, szerintem van érzékem hozzá. Melyik lenne jobb, német vagy angol?
DavidSZ

Hozzászólás: 16

HozzászólásSzerző: petike » 2013.12.28. 20:22

DavidSZ írta:Szia! Sajnos az OKJ-s végzettség külföldön nem igazán elismert. :( Ha van tapasztalatod, az jó, de számít, hogy mennyi és hogy hol szerezted!
Ha tengerre, óceánra mennél hajózni, akkor feltétlenül az angol tudásodat fejleszd, némettel inkább folyamin tudsz dolgozni. Meg amúgy is, az angolt bárhol fogod tudni használni a világon, úgyhogy én azt jobban ajánlom neked!
Szerintem végezz el egy komplett felszolgáló és nyelvi tanfolyamot, az a legegyszerűbb és a legcélravezetőbb is (na meg a leggyorsabb) ha úgy érzed mindkettőből lenne mit tanulnod. Én is beláttam hogy tanulás nélkül nem fog menni, de meg is lett az eredménye! :)

p.kolosi80 írta:Sziasztok! Pár éve OKJ pincér szakmám van, néhány helyen már dolgoztam is.Váltanék amig független vagyok, 1-2 év év hajón, tengeren. Szerintetek mennyire elég egy sima pincér tapasztalat és OKJ? Külföldön jó ez a papír? Ha kell valami tanfolyam még mi lenne a legjobb? Nyelvet sajnos nem igazán jól beszélek de tanultam németet angolt és intenzív szakmai nyelv tanfolyamot végeznék, szerintem van érzékem hozzá. Melyik lenne jobb, német vagy angol?

Nincs gáz az OKJ-s bizikkel, mindegy, hogy milyen a papírod, ha a szakmát vágod, az ok, ha a nyelvet még jobb. Amúgy is, csak a felvételi beszélgetésen kell túl lenned, aztán majd alakul valahogy... ;)
petike

Hozzászólás: 6

HozzászólásSzerző: Zsolnaedina » 2013.12.30. 10:53

Sziasztok! Nekem is van pincér OKJ-s végzettségem, viszont nem érzem elég biztosnak a tudásomat, gyakorlati szempontból meg főleg... :( Így mennyire érdemes belevágni szerintetek egy külföldi hajós munkának? Vagy nincs esetleg egy olyan felkészítő pár hónapos valami, ahol a hajós életre felkészítenek és gyakorlatból is fejlődhetek? Úgy nyugodtabban mernék belevágni!
Edina
Zsolnaedina

Hozzászólás: 3

HozzászólásSzerző: Lizababy » 2013.12.31. 13:07

Hello Edina! Létezik már elég sok tanfolyam, amin részt tudsz venni és akkor teljesen felkészülten mehetsz ki hajóra dolgozni. :) Ismerőseim részt vettek egy komplett képzésen, ha érdekelnek a részletek leírom szívesen. :)
Lizababy

Hozzászólás: 13

HozzászólásSzerző: Zsolnaedina » 2014.01.01. 17:42

Szia Liza! Persze, hogy érdekelnek a részletek! Nagyon örülnék, ha tudnál segíteni nekem, főleg úgy ha tapasztalatból beszélsz! Milyen képzés pontosan ez? Hol lehet végezni? Mindent tudni akarok! :D Köszi!
Zsolnaedina

Hozzászólás: 3

HozzászólásSzerző: Helga789 » 2014.01.10. 09:26

Lizababy írta:Hello Edina! Létezik már elég sok tanfolyam, amin részt tudsz venni és akkor teljesen felkészülten mehetsz ki hajóra dolgozni. :) Ismerőseim részt vettek egy komplett képzésen, ha érdekelnek a részletek leírom szívesen. :)

Szia! Engem is érdekelne!
Helga789

Hozzászólás: 6

HozzászólásSzerző: Lizababy » 2014.01.16. 21:31

Itt vagyok :) Igazából egy teljesen komplett képzésben vett részt a testvérem. Szakmai ( felszolgálás ) és angol nyelv oktatás. 4 hónap alatt tökéletesen felkészítették a külföldi életre és azóta kint él hajón! A mázlista! Mi vidékiek vagyunk, de ez se jelentett gondot, mert vidéki városban is lehetőség van oktatásra! Ha már a téma neve idegen nyelv és OKJ, akkor elmondanám hogy a testvérem nem OKJ-s bizonyítványt kapott hanem egy 2 nyelvű akkreditált bizonyítványt, ami azért fontos, mert más cégeknél ez nem volt biztosítva viszont külföldi munkánál szükséges.
Lizababy

Hozzászólás: 13

HozzászólásSzerző: honey » 2014.01.18. 18:40

Lizababy írta:Itt vagyok :) Igazából egy teljesen komplett képzésben vett részt a testvérem. Szakmai ( felszolgálás ) és angol nyelv oktatás. 4 hónap alatt tökéletesen felkészítették a külföldi életre és azóta kint él hajón! A mázlista! Mi vidékiek vagyunk, de ez se jelentett gondot, mert vidéki városban is lehetőség van oktatásra! Ha már a téma neve idegen nyelv és OKJ, akkor elmondanám hogy a testvérem nem OKJ-s bizonyítványt kapott hanem egy 2 nyelvű akkreditált bizonyítványt, ami azért fontos, mert más cégeknél ez nem volt biztosítva viszont külföldi munkánál szükséges.

Szia Liza! Engem is érdekelne a kèpzès! A tesòd hol vègezte? Én rengeteget dolgozom... ès nem tudom hogy tudnàm összeegyeztetni. A képzési napok mindig egy időben vannak? A tanfolyamon mennyit fejlődött a nyelvtudása?
honey

Hozzászólás: 14

Következő

Vissza: Feltételek, szükséges iratok, költségek