Számit a kor?

Számit a kor?

HozzászólásSzerző: Norbii » 2014.03.06. 13:14

Szép napot.

Érdeklődnék a képzéssel kapcsolatban én is egy kicsit. 21 éves férfiú vagyok. Elkezdtem tanulni mint programozó, de inkább nem fejezem be mert rühellem, a vendéglátás mindig is jobban érdekelt csak szülők miatt nem tehettem meg..de már nem érdekel. Váltok. A hajópincéren gondolkodtam. Viszont ahogy nézegettem a képeket mindenki idősebb volt aki elvégezte a szakot. Nem hátrány a kor? A nyelvvel amúgy szerintem nem lesz gond. Perpillanat erős középszint. Igeidőket tudom, a szókincsem viszont béna. Szakmai angolt pedig tanultam. De addigra jóval jobb tudásom lesz. Emellett románul társalgási szinten tudok.
Ill a másik kérdésem hogy olvastam hogy a hajópincér xy életév betöltése után már veszélyes, mivel fiatalabbat keresnek, így vissza kell fordulnod az előző szakmádhoz. Mennyire hihető? Mert én egy picit megijedtem, hiszen nem igazán láttam 45-50 feletti pincéreket.
Norbii

Hozzászólás: 1

Re: Számit a kor?

HozzászólásSzerző: Csötönyi Zita » 2014.03.13. 11:56

Kedves Norbii!

Szeretnélek megnyugtatni, hogy az életkorod tökéletes, mind tanfolyam, mind munkavállalás szempontjából! Tanfolyamainkon ez úgymond az átlag életkor. A munkákkal kapcsolatban pedig, a cég, illetve a törvények határozza meg a felvételi életkort. Te bárhova jelentkezhetnél, hajóra, vagy szárazföldre. Vannak olyan társaságok, amelyek megszabnak egy felső korhatárt is, de ennek egyáltalán nem az az oka, hogy nem dolgoznak ott annál idősebbek, csak nyilván hosszú távon terveznek vele, ezért mondják a max. korhatárt. Te még csak 21 vagy, tehát még minimum 20 éved van, amit vendéglátásban tölthetsz, ha csak a 40 éves kort nézem. De hidd el, vannak 45-50, sőt 50 év feletti, tapasztalt, szuper felszolgálók, nekik ez az életük. És ha neked is tetszik majd a munka, amit csinálsz, akkor Te is addig fogod csinálni, amíg meg nem unod! :-) Szerintem nem kell megijedned, hogy rosszul járnál, ha ezt a szakmát választanád, felszolgálóra mindig szükség lesz, a világ bármely részén, éttermek mindig lesznek! :-)
Ha esetleg bővebben szeretnél beszélgetni, illetve tanácsot kapni, vagy csak érdeklődni, akkor keress meg bennünket! www.hajopincer.hu
Üdvözlettel:
Csötönyi Zita

Norbii írta:Szép napot.

Érdeklődnék a képzéssel kapcsolatban én is egy kicsit. 21 éves férfiú vagyok. Elkezdtem tanulni mint programozó, de inkább nem fejezem be mert rühellem, a vendéglátás mindig is jobban érdekelt csak szülők miatt nem tehettem meg..de már nem érdekel. Váltok. A hajópincéren gondolkodtam. Viszont ahogy nézegettem a képeket mindenki idősebb volt aki elvégezte a szakot. Nem hátrány a kor? A nyelvvel amúgy szerintem nem lesz gond. Perpillanat erős középszint. Igeidőket tudom, a szókincsem viszont béna. Szakmai angolt pedig tanultam. De addigra jóval jobb tudásom lesz. Emellett románul társalgási szinten tudok.
Ill a másik kérdésem hogy olvastam hogy a hajópincér xy életév betöltése után már veszélyes, mivel fiatalabbat keresnek, így vissza kell fordulnod az előző szakmádhoz. Mennyire hihető? Mert én egy picit megijedtem, hiszen nem igazán láttam 45-50 feletti pincéreket.
Csötönyi Zita

Hozzászólás: 6

HozzászólásSzerző: Szantoli » 2014.03.14. 13:42

Sziasztok!

Akkor 35 évesen én már ne nagyon ugráljak? Nem teljesen idegen tőlem a vendéglátás, angolom is van egy kevés, bár gondolom nem elég ilyenfajta munkához. Váltanék én is, én most érkeztem el ehhez a ponthoz!

Olivér
Szantoli

Hozzászólás: 2

HozzászólásSzerző: morcsi » 2014.04.01. 20:37

Szia Olivér!
Úgy tudom óceánjáró hajóra van egy 35 éves korhatár. De máshova nyugodtan tudsz menni dolgozni külföldre. Pl, szárazföldre. Sok sikert! :)
morcsi

Hozzászólás: 10

HozzászólásSzerző: Szantoli » 2014.04.17. 14:24

morcsi írta:Szia Olivér!
Úgy tudom óceánjáró hajóra van egy 35 éves korhatár. De máshova nyugodtan tudsz menni dolgozni külföldre. Pl, szárazföldre. Sok sikert! :)

Szia morcsi!

És folyami hajóra? Ott is van korhatár? Szívesebben mennék hajóra, mint szárazföldre! Egyébként nagyon fiatalos vagyok és annak is érzem magam!

Oli
Szantoli

HozzászólásSzerző: morcsi » 2014.04.18. 20:00

Szia Oli!
Én úgy hallottam a folyami hajónál is 35 év a korhatár!!
morcsi

Hozzászólás: 10

HozzászólásSzerző: balusz89 » 2014.09.10. 15:29

Sziasztok! Én pont 35 éves vagyok, fél év múlva leszek 36. Van esélyem így munkát kapni hajón?
balusz89

HozzászólásSzerző: Hajópincér Andrea » 2014.09.30. 15:18

Szia! Ha jó a nyelvtudásod és a szakmai hozzáértésed, akkor van ;)

balusz89 írta:Sziasztok! Én pont 35 éves vagyok, fél év múlva leszek 36. Van esélyem így munkát kapni hajón?
Hajópincér Andrea

Hozzászólás: 28

HozzászólásSzerző: magnes » 2014.10.28. 07:22

Én most Angliába készülök és úgy tudom, hogy ott nincs korhatár, bárki mehet, aki beszéli a nyelvet :)
magnes

HozzászólásSzerző: zozinem » 2014.11.04. 08:13

Ja, en egy 51 eves palival meloztam az egyik szallodaban, szerintem johet barki, csak tudja a nyelvet.
zozinem

Hozzászólás: 50

Következő

Vissza: Feltételek, szükséges iratok, költségek