Hajópincér képzés/Vendéglátós végzettség

Hajópincér képzés/Vendéglátós végzettség

HozzászólásSzerző: honey » 2014.01.19. 11:57

Sziasztok!
Látom többen vagytok itt akik hajóznak illetve hajóztak! Pár hónapja engem is elkezdett érdekelni az óceán járók :). Kérdésem az lenne a régi motorosokhoz, hogy tényleg elég hozzá egy pár hónapos képzés? Nem tudom ti hol szereztétek a képesítéseteket szakiskolában vagy pedig felnőtt képzésen? Most nagyon sok helyen hallok egy iskoláról és látom, hogy itt is hirdeti magát (Hajópincér). Amit hirdetnek tanfolyamokat, tényleg elég ahhoz hogy kijussak? Pár hónap alatt tényleg el tudok sajátítani mindent? Ha van köztetek olyan aki ismeri a céget vagy járt már hozzájuk kérem írjon nekem. Minden féle negatív illetve pozitív történés érdekelne!
honey

Hozzászólás: 14

Re: Hajópincér képzés/Vendéglátós végzettség

HozzászólásSzerző: Csötönyi Zita » 2014.01.19. 14:22

honey írta:Sziasztok!
Látom többen vagytok itt akik hajóznak illetve hajóztak! Pár hónapja engem is elkezdett érdekelni az óceán járók :). Kérdésem az lenne a régi motorosokhoz, hogy tényleg elég hozzá egy pár hónapos képzés? Nem tudom ti hol szereztétek a képesítéseteket szakiskolában vagy pedig felnőtt képzésen? Most nagyon sok helyen hallok egy iskoláról és látom, hogy itt is hirdeti magát (Hajópincér). Amit hirdetnek tanfolyamokat, tényleg elég ahhoz hogy kijussak? Pár hónap alatt tényleg el tudok sajátítani mindent? Ha van köztetek olyan aki ismeri a céget vagy járt már hozzájuk kérem írjon nekem. Minden féle negatív illetve pozitív történés érdekelne!

Szia Honey!

Én a Hajópincér iskolában dolgozom. Amennyiben óceánjáró hajón szeretnél elhelyezkedni, akkor szükséged van szakmai végzettségre, illetve angol nyelvtudásra. 4 hónapig tart a képzésünk, de pl. azoknak a jelentkezőknek, akik még soha nem tanultak angolt, vagy csak éppen egy nagyon minimális tudásuk van, más lehetőséget is fel tudunk ajánlani, hiszen vannak hosszabb képzéseink is, ahol dupla az angol órák száma. A szakmai tudást azt természetesen el lehet sajátítani ilyen rövid idő alatt is. Viszont ha van már egy erős alap nyelvismereted, nekünk is könnyebb dolgunk van, rövidebb idő is elegendő, hogy felkészítsünk az interjúra. Az interjún mindenkinek saját magának kell bizonyítania, abban mi már nem tudunk segíteni. Ha kitartóan tanulsz, akkor minden bizonnyal felvesznek, de azt is hozzá kell tennem, hogy nagyon fontos a személyiséged, a viselkedésed, és a pozitív kisugárzás az interjún. Ahhoz hogy Te is "kijuss", mindezeket figyelembe kell venned. Mi segíteni tudunk abban, hogy közelebb kerülj a célod megvalósításához, ezért azt tudom mondani, hogy a tanfolyam nem elég, Te is kellesz hozzá, és a megfelelő tudás! Remélem tudtam segíteni! Bármilyen további kérdésre szívesen válaszolok!
Üdv.:
Csötönyi Zita
Csötönyi Zita

Hozzászólás: 6

Re: Hajópincér képzés/Vendéglátós végzetség

HozzászólásSzerző: honey » 2014.01.19. 17:33

Szia Honey!

Én a Hajópincér iskolában dolgozom. Amennyiben óceánjáró hajón szeretnél elhelyezkedni, akkor szükséged van szakmai végzettségre, illetve angol nyelvtudásra. 4 hónapig tart a képzésünk, de pl. azoknak a jelentkezőknek, akik még soha nem tanultak angolt, vagy csak éppen egy nagyon minimális tudásuk van, más lehetőséget is fel tudunk ajánlani, hiszen vannak hosszabb képzéseink is, ahol dupla az angol órák száma. A szakmai tudást azt természetesen el lehet sajátítani ilyen rövid idő alatt is. Viszont ha van már egy erős alap nyelvismereted, nekünk is könnyebb dolgunk van, rövidebb idő is elegendő, hogy felkészítsünk az interjúra. Az interjún mindenkinek saját magának kell bizonyítania, abban mi már nem tudunk segíteni. Ha kitartóan tanulsz, akkor minden bizonnyal felvesznek, de azt is hozzá kell tennem, hogy nagyon fontos a személyiséged, a viselkedésed, és a pozitív kisugárzás az interjún. Ahhoz hogy Te is "kijuss", mindezeket figyelembe kell venned. Mi segíteni tudunk abban, hogy közelebb kerülj a célod megvalósításához, ezért azt tudom mondani, hogy a tanfolyam nem elég, Te is kellesz hozzá, és a megfelelő tudás! Remélem tudtam segíteni! Bármilyen további kérdésre szívesen válaszolok!
Üdv.:
Csötönyi Zita[/quote]
Szia Zita!
Köszönöm a gyors válaszodat! Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar megkapom az első választ :). Szóval Te a hajópincér iskolában dolgozol? Akkor ezek szerint szakértő vagy a témában. Az angol nyelvvel nincs problémám hiszen anyanyelvi szinten beszélem az angolt.( kettős állampolgár vagyok). A vendéglátásban nincs igazán tapasztalatom mármint a felszolgálásban csak az irányításban. Rendezvény szervezéssel foglalkozom. Ilyen pozícióra is szoktak keresni embereket? Természetesen ha nincs más hátra szívesen megcsinálnék egy felszolgáló képzést de ha lehet választani akkor csinálnám amiben igazán jó és gyakorlott vagyok. Amit eddig írtál kedvező volt a számomra de mivel Te belső emberke vagy ezért negatívumot nem is írhatnál már ha lenne ilyen. Ez a terep ismeretlen számomra de mégis valamiért vonz :) . Azt még megkérdezhetem, hogy milyen arányban tudjátok elhelyezni a hallgatókat?
honey

HozzászólásSzerző: Imola82 » 2014.01.20. 09:15

Kedves Honey!

Olvastam az érdeklődésedet! Nekem mára van időpontom a Hajópincér iskolába :) , ha gondolod nagyon szívesen beszámolok neked az észrevételeimről.
Imola82

Hozzászólás: 9

HozzászólásSzerző: Csötönyi Zita » 2014.01.20. 13:14

honey írta:Szia Honey!

Üdv.:
Csötönyi Zita

Szia Zita!
Köszönöm a gyors válaszodat! Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar megkapom az első választ :). Szóval Te a hajópincér iskolában dolgozol? Akkor ezek szerint szakértő vagy a témában. Az angol nyelvvel nincs problémám hiszen anyanyelvi szinten beszélem az angolt.( kettős állampolgár vagyok). A vendéglátásban nincs igazán tapasztalatom mármint a felszolgálásban csak az irányításban. Rendezvény szervezéssel foglalkozom. Ilyen pozícióra is szoktak keresni embereket? Természetesen ha nincs más hátra szívesen megcsinálnék egy felszolgáló képzést de ha lehet választani akkor csinálnám amiben igazán jó és gyakorlott vagyok. Amit eddig írtál kedvező volt a számomra de mivel Te belső emberke vagy ezért negatívumot nem is írhatnál már ha lenne ilyen. Ez a terep ismeretlen számomra de mégis valamiért vonz :) . Azt még megkérdezhetem, hogy milyen arányban tudjátok elhelyezni a hallgatókat?[/quote]

Szia Honey!
A Hajópincér iskola kifejezetten a vendéglátás területére oktat szakembereket, felszolgáló, bármixer, barista, recepciós munkaterületek vannak nálunk jelen pillanatban, tehát sajnos a rendezvényszervezői munkában mi nem tudunk segíteni. Azt el tudom képzelni, hogy felvesznek egy hajóra, vagy szállodába felszolgálónak, és onnan helyeznek át egy másik pozícióba. Ilyenről tudunk, ha valaki jól dolgozik, és többféle területen van szaktudása, azt figyelembe veszik, egy esetleges megüresedő pozíciónál, illetve előléptetésnél. a felszolgálásba hamar bele lehet jönni, ha érdekli az embert és szereti csinálni. De ha pl. nagyon jó a nyelvtudásod, akkor bármixerként is el tudnál helyezkedni, oda a kiváló kommunikáció a legfontosabb, ami gondolom Neked szintén menne, hiszen a rendezvény szervezéshez is kell. :-) Hogy milyen arányban tudjuk elhelyezni a Hallgatóinkat, arra olyan információt tudok adni, hogy ez természetesen attól is függ, hogy milyen eredménnyel végzi el a képzést. Ha pl. óceános interjúról beszélünk, ott az interjúzók 90 %-át felveszik, ha egy szárazföldi interjúról beszélünk, akkor 100%! Azért merem ezeket kijelenteni, mert akit elküldünk az interjúra, egy előszűrésen vesznek részt, és amennyiben nálunk megfelelnek, akkor nyugodt szívvel küldjük tovább. :-) Negatívumként annyit tudnék megemlíteni, hogy természetesen mint minden iskolában itt is nagyon sokat kell tanulni, rövid idő alatt, sok az anyag. Ha megtanulod nincs gond, ha nem, egyetlen interjú sem fog sikerülni.
Üdv.:
Csötönyi Zita
Csötönyi Zita

HozzászólásSzerző: honey » 2014.01.20. 18:45

Kedves Zita!
Köszönöm a korrekt válaszadást! Más cégeket is végighallgattam de mindegyiktől a túlhízelgő persze minden simán menős azonnal felvevős választ kaptam :). Ez egy kicsit elgondolkodtatott hogy tényleg hiteles információt kaptam?
Gondoltam ha tényleg megbízható céget szeretnék választani akkor ennek a mondatnak el kell hangzania: Minden rajtam múlik! Tanulni, tanulni, tanulni és ti ebben segítetek és támogattok! Ugye jól értelmeztem? Hogyan tudnék hozzátok időpontot egyeztetni? Meglátogatnálak személyesen is:). Tulajdonképpen a mixer képzés még akár hobbiból is elvégezném. A főnöködnek pedig azt üzenném: le a kalappal, hogy ilyen lelkes és kedves munkatárssal dolgoztat :)
honey

HozzászólásSzerző: Csötönyi Zita » 2014.01.20. 20:08

honey írta:Kedves Zita!
Köszönöm a korrekt válaszadást! Más cégeket is végighallgattam de mindegyiktől a túlhízelgő persze minden simán menős azonnal felvevős választ kaptam :). Ez egy kicsit elgondolkodtatott hogy tényleg hiteles információt kaptam?
Gondoltam ha tényleg megbízható céget szeretnék választani akkor ennek a mondatnak el kell hangzania: Minden rajtam múlik! Tanulni, tanulni, tanulni és ti ebben segítetek és támogattok! Ugye jól értelmeztem? Hogyan tudnék hozzátok időpontot egyeztetni? Meglátogatnálak személyesen is:). Tulajdonképpen a mixer képzés még akár hobbiból is elvégezném. A főnöködnek pedig azt üzenném: le a kalappal, hogy ilyen lelkes és kedves munkatárssal dolgoztat :)

Kedves Honey!
Szívesen, és igen jól értelmezted. :-) Időpontot a www.hajopincer.hu weboldalon található bármelyik elérhetőségünkön kérhetsz, vagy leadhatod a jelentkezésedet is, akkor mi fogunk keresni! :-) Személyesen sokkal több mindent el tudnánk mondani, mielőtt döntenél! És biztosíthatlak, hogy a Hajópincérnél csak kedves és lelkes kollégákkal fogsz találkozni. :-)
Csötönyi Zita

HozzászólásSzerző: honey » 2014.01.21. 19:49

Imola82 írta:Kedves Honey!

Olvastam az érdeklődésedet! Nekem mára van időpontom a Hajópincér iskolába :) , ha gondolod nagyon szívesen beszámolok neked az észrevételeimről.

Kedves Imola!
Milyen volt a hajópincér iskolában? Igazgatottan várom a beszámolódat :)
honey

HozzászólásSzerző: Imola82 » 2014.01.22. 10:39

Kedves Imola!
Milyen volt a hajópincér iskolában? Igazgatottan várom a beszámolódat :)[/quote]

Szia Honey!
Igen! Bent voltam és beiratkoztam, bár volt egy pillanat amikor majdnem megfutamodtam:). Megpróbálom neked röviden összefoglalni bár rengeteget tudnék írni róla.
Amikor megérkeztem egy gyönyörű és hatalmas iskolában találtam magam. A recepción nagyon kedvesen fogadtak kaptam egy kérdőívet amit ki kellett töltenem. A hölgy akivel beszéltem nagyon szimpatikus volt számomra. Mivel én teljesen kezdő vagyok mindenféle értelemben :) ezért felhívta a figyelmemet arra a kis APRÓSÁG-ra, hogy bármennyire is el szeretnének engem helyezni hajón illetve szárazföldön csak akkor fog sikerülni ha Én nem teszem oda magam 100%-an. Tanulni kell főleg a nyelvi részen! Na itt volt az a pillanat amikor egy kicsit úgy éreztem, hogy talán lépni kéne :( Na nem azért mert megbántottak, inkább azért mert kicsit túlteng bennem az önbizalom hiány. Ekkor történt valami amit talán égi jelnek is lehet nevezni :) Bejött az ajtón egy fiatal hölgy aki odaköszönt nekünk. A hajópincéres kolléganő kedvesen megkérdezte tőle, hogy hozzá jött? Talán elfelejtette, hogy időpontot egyeztettek? A hölgy mondta, hogy szeretne majd ha ráér egy pár mondatot beszélni vele. Én gondoltam itt a remek alkalom, hogy gondolkodási időt nyerjek és jeleztem a kolléganőnek, hogy csak nyugodtan, én gondolkoznék még egy kicsit. A hajópincér munkatárs ekkor odalépett és a hölgy egy nagy doboz süteményt vett elő és arra kérte fogadja el, és el szeretné mondani, hogy mennyire sajnálja, hogy véget ért a képzés és minden percet élvezett amit itt lehetett. Nekem ennyi elég is volt és azonnal kértem a szerződést.
Imola82

Hozzászólás: 9

Re: Hajópincér képzés/Vendéglátós végzettség

HozzászólásSzerző: encyke36 » 2014.01.28. 23:26

Kedves Csötönyi Zita!

Olvastam, hogy Te a hajopincérnél dolgozol, ezért érdeklődnék nálad arról, hogy én középiskolában fakt keretein belül tanultam és érettségiztem is (előző évben) Utazás és Turizmusból, hogy ennek tudnám-e hasznát venni? Valamint, hogy valóban 21 az alsó korhatár (az amerikai vízum miatt)?
És még egy olyan kérdésem lenne, (ami lehet, hogy furán fog hangzani, de felteszem :D ) hogy csak itthon Magyarországon tartotok-e tanfolyamot, vagy hogy nincs-e intenzív néhány hetes tanfolyamotok? :)

Köszönöm a választ!
encyke36

Hozzászólás: 2

Következő

Vissza: Feltételek, szükséges iratok, költségek